O nás

Spoločnosť GLOVIS SLOVAKIA, s. r. o., patrí medzi hlavných dodávateľov spoločnosti Kia Motors Slovakia, ktorá podporuje dynamický vývoj na európskom automobilovom trhu. GLOVIS SLOVAKIA pre ňu zabezpečuje celý rozsah logistických operácií ako napríklad odbytovú logistiku, zásobovaciu logistiku, výslednú distribučnú logistiku, inštaláciu a demontáž strojov a prevádzok, balenie, skladovanie a logistické konzultácie. Spoločnosť sa tiež zaoberá obchodovaním s firmami pôsobiacimi v oblasti recyklácie materiálu, prepravy, prenosu a skladovania. Od roku 2013 sa spoločnosť začala zameriavať aj na predaj a inštaláciu LED osvetlenia.

Prevádzka spoločnosti GLOVIS SLOVAKIA sa nachádza v konsolidačnom centre Kia Motors Slovakia. K areálu, ktorý využíva, patrí sklad náhradných dielcov, parkovisko a nabíjacia miestnosť na manipulačnú techniku. Súčasťou prevádzky je aj linka na kompletizáciu kolies, ktorá je priamo napojená na výrobnú linku automobilky Kia Motors Slovakia. GLOVIS SLOVAKIA prevádzkuje vysokozdvižné vozíky, ťažné vozíky, kontajnerový prekladač a iné zariadenia na prepravu materiálu. Konateľom spoločnosti GLOVIS SLOVAKIA je Tae-Young Park a finančným riaditeľom je Do-Young Hwang.

Spoločnosť GLOVIS SLOVAKIA bola založená v marci 2005, keď prišla na Slovensko v rámci investičného projektu Kia Motors pri Žiline. Jej materská spoločnosť Hyundai Glovis pôsobí v Južnej Kórei od februára 2001. Hyundai Glovis je hlavným poskytovateľom logistických služieb a tiež súčasťou Hyundai Motor Group. Hyundai Glovis má svoje dcérske spoločnosti okrem Slovenska aj v USA (Alabama, Georgia), Kanade, Brazílii, Nemecku, Rusku, Českej Republike, Slovinsku, Turecku, Číne (Peking, Tianjin), Indii, Mongolsku a v Austrálii.

Zdieľajte tento príspevok cez SNS.

Keď kliknete na ikonu, presmeruje to na príslušnú prihlasovaciu stránku SNS.